3 maja 2011

projekt resocjalizacyjny - Maszyna Przyjaźni

Witajcie!
Jak już wspomniałam... Razem z dziewczynami z grupy przeprowadzimy za tydzień projekt resocjalizacyjny w szczecińskim Miejskim Ośrodku Socjoterapii - nazwałyśmy go Maszyną Przyjaźni i mamy zamiar wykorzystać ćwiczenia bazujące na DRAMIE (czyli specyficznej formie wyrazu, związanej z prezentowaniem akcji/scenek ruchem ciała. Jest to baza do twórczego grania w teatrze i wchodzenia w role).
Głównym celem naszego projektu jest integracja grupy z którą będziemy pracować - są to młodzi chłopcy w wieku 14-17 lat. Ze względu na specyfikę placówki w jakiej się znajdują niezbędna jest dobra więź między nimi... chcemy to osiągnąć poprzez zajęcia wymagające kreatywnego myślenia, twórczego podejścia do zadań i współpracy wewnątrz grupy.

Spotkanie rozpoczniemy od zapoznania się - każdy z uczestników będzie podawać swoje imię oraz szczegół samochodziku który posłuży nam do wskazania kolejnej osoby przedstawiającej się.
Nasz projekt bazuje na współpracy między uczestnikami więc ciekawym zadaniem na początek będzie budowanie wieży z gazet - dwa zespoły dostaną te same materiały: gazety i taśmy klejące - pracując dzielnie chłopcy będą mieli za zadanie zbudowanie wieży od podłogi do samego sufitu! Wygrywa zespół, który pierwszy stworzy wieżę :)
Projekt zakończymy ćwiczeniem typowo dramowym - wszyscy uczestnicy projektu (my również ;) ) stworzą MASZYNĘ PRZYJAŹNI! Jak wszyscy wiemy maszyny składają się z wielu małych części, które ze sobą współdziałają... Tym razem my stworzymy cząstka po cząstce wielką maszynę - każdy będzie mógł dodać do niej swój własny element, cząstkę siebie poprzez ruchu ciała czy gest... już jesteśmy ciekawe efektu! :)

Jeśli jesteście ciekawi przebiegu naszego projektu i innych zadań dramowych - wpadnijcie przeczytać kolejne posty za kilka dni :)

pozdrawiamy :)
funky martita (Marta), Ola, Marta i Paulina

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

fajny pomysł, trzymam za Was kciuki, mam nadzieję, że wszytko Wam się uda zrealizować, pzdr starsza siostra

Anonimowy pisze...

Świetny pomysł! Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Anonimowy pisze...

też mam nadzieję, że wszystko będzie ok :)

Anonimowy pisze...

fajne ;)